Rýpadlonakladač pre rôznorodé druhy prác spolu s hydraulickým kladivom

Spoločnosť Tao, s.r.o. z okresu Žiar nad Hronom spolieha na najlepších pri svojich prácach a preto využíva špičkový rýpadlonakladač preslávenej švédskej spoločnosti Volvo.

Tento rýpadlonakladač laicky označovaný aj ako rýpadlo, báger, alebo dokonca traktorbáger dokáže predným nakladacím zariadením pojať až 1m^3 materiálu, dokáže s ľahkosťou uchopiť a premiestniť kmene stromov, ba dokonca s kombináciou paletizačných vidiel dokáže naložiť/vyložiť a preniesť palety s celkovou hmotnosťou až 1000kg. V správnych rukách sa predný nakladač mení na multifunkčný nástroj a okrem vysávanie vládne asi všetko.

Volvo-BL71_mp5_pic_66655

Zadným podkopovým zariadením, alebo aby sa nám jazyk nepolámal, podkopom sa síce Volvo neprekope až ku protinožcom, no zvláda kopať do hĺbky 5,34m (+- drobné milimetre). Bez námahy dokáže odkopať materiál aj z výšky 6,15m. Výhodou podkopu je rýchla výmena podkopových lyžíc. Na výber je zo šírok 30; 40; 50; 60 a 90cm. Úzke lyžice využijete napr. pri kopaní základov. Široké lyžice zase pri veľkoobjemových presunoch materiálov. Dokončovacie práce zvládne do posledného detailu naklápacia svahovacia lyžica o šírke 150cm a Vy nemusíte pri tom ani len myslieť na ručnú lopatu.
Okrem lyžíc možno využiť aj 400kg hydraulické kladivo a Vy sa nemusíte trápiť so sekáčom a kladivom. Toto kladivo je pomerne tiché, no rozbije všetko od kameňa, cez betón, až po asfalt.

BL71_BL71plus_W_RRAtlas Copco hydraulické kladivo demolácia rozbíjanie

Posted in Paleta strojov a zariadení, Zemné práce and tagged , , , , , , , , , , , , , .